- Dzisiaj (2 II) przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. jak w każdą niedzielę. Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się w intencji osób zakonnych naszej archidiecezji. Poświęcenie gromnic na wszystkich mszach św. Jest to także I Niedziela miesiąca a więc o 15,15 nabożeństwo różańcowe ze zmianą tajemnic.
- Składka dzisiejsza na potrzeby archidiecezji a dodatkowa zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe w naszej archidiecezji przemyskiej.
- W poniedziałek przypada wspomnienie św. Błażeja. Na mszach o 7,00 i 17,00 poświęcimy jabłka.
- Rodziców kandydatów do bierzmowania z kl. 8 zapraszamy na spotkanie do salki parafialnej w poniedziałek po mszy św. wieczornej.
- Kandydatów do bierzmowania z kl. 8 zapraszamy na mszę św. we wtorek na godz. 17,00 oraz na spotkanie po mszy św. Natomiast ks. Dziekan spotka się z kandydatami w salce parafialnej w środę o godz. 16,00.
- W środę – we wspomnienie św. Agaty na mszach o 7,00 i 17,00 poświęcimy chleb, wodę i sól.
- W czwartek - odpust ku czci św. Doroty - w Markowej.
- W tym tygodniu wypada I Czwartek i I Piątek lutego.
- Członków Akcji Katolickiej i chętnych zapraszam na spotkanie w czwartek po mszy św. wieczornej.
- Zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu w czwartek od 16,00 i na I Piątkową do 21,00.
- Okazja do spowiedzi codziennie w czwartek i piątek od 16,00.
- Przypominam, że w przyszłą niedziełę 9 lutego - msza św. o godz. 12,00 pod przewodnictwem naszego Rodaka - ks. Abp Adama Szala będzie centralnym punktem diecezjalnego Dnia Chorych. Na tej mszy św. ks. Abp Adam Szal poświęci nową – rzeźbioną figurę św. Walentego. Pozostałe msze św. będą jak w niedzielę.
- Informuję Parafian, że nasz Odpust Parafialny – ku czci św. Walentego będziemy przeżywać następny piątek - 14 lutego. Ks. Abp Adam Szal na mszy św. o 17,00 udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży kl. 8 oraz nastąpi przeniesienie figury św. Walentego do odnowionej kapliczki. Przed południem będą msze św. o godz. 7,30 i 10,30. Będziemy gościć na tych mszach św. byłego wikariusza a obecnie dziekana kańczuckiego ks. prał. Wojciecha Paca.
- Informuję Parafian, że w styczniu wpłynęło na ławki: na konto parafii 5.900zł. oraz w kopertach na tacę 3.700zł. Bóg zapłać za wpłaty na ławki. Przypominam o dopisaniu na przelewie: darowizna na cele kultu religijnego.
- Dziękuję parafianom z rejonu 14 za sprzątanie kościoła w sobotę i za ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu proszę o gruntowne sprzątanie kościoła Rodziców kandydatów do bierzmowania z kl. 8.
- Dzisiaj modlitwę różańcową prowadzi Róża św. Hiacynty a w przyszłą niedzielę proszę Różę św. Jadwigi.
- Na stolikach za ławkami jest nowa prasa katolicka.
- Intencje.
Intencje 03.02. – 09.02.2025r.
RANO 7,00
Poniedz. + Jan Blajer ( od Siostry z Rodziną )
Wtorek + Stanisław Markowicz ( 30 roczn. )
Środa + Józef Blajer ( od Adama i Lucyny z Rodziną )
Czwartek + Jan Blajer ( od rodziny Cwynar )
Piątek + Józef Blajer ( od rodziny Babiarz )
Sobota + Józef Blajer ( od rodziny Czajków )
WIECZOREM 17,00
Poniedz.+ Marianna Szpunar ( od Alicji Ceglińskiej )
Wtorek + Marianna Szpunar ( od wnuka Piotra z Żoną )
Środa + Marianna Szpunar ( od wnuka Piotra z Żoną )
Czwartek + Marianna Szpunar ( od Koleżanek i Kolegów córki Barbary )
Piątek + Marianna Szpunar ( od Uczestników pogrzebu )
Sobota + Marianna Szpunar ( od Uczestników pogrzebu )
NIEDZIELA
7,30 + Antonina Szmuc
10,30 W intencji Parafian
12,00 1) + Helena Wrona ( 2 roczn. )
2) + Józef, Aniela Surmacz, Józef, Stanisław
16,00 + Andrzej Marach ( od Koleżanek i Kolegów z pracy synowej Anity )